Aktuality


Ako si sa dostal k športovej streľbe a k streľbe vôbec? Máš nejaký vzor v tomto športe?
Od malička som sa venoval rôznym športom ako plávaniu, tenisu, jazde na koni alebo takewondu. Stále som ale v podvedomí cítil, že to nie je to pravé orechové. Ako chlapec som na svoje piate narodeniny dostal prvú vzduchovku. Neskôr som objavil diplomy mojej maminy a zistil som, že sa venovala športovej streľbe. Už som teda vedel, ktorou cestou sa vydám. A vzor? Myslím, že žiadny konkrétny nemám. Skôr sa zameriavam na motiváciu. Mojim hlavným motorom v tomto športe je byť najlepší a toto ma najviac ženie dopredu.

Kde zvykneš trénovať a ako prebieha tvoj tréning? Vyžaduje si streľba aj špeciálnu fyzickú prípravu? Ak áno, akú konkrétne?
Prevažná časť mojich tréningov prebieha v Národnom streleckom centre v Trnave, ale snažím sa trénovať aj v Maďarsku, Rakúsku, Slovinsku a Nemecku. Môj tréning začína rozcvičkou, po ktorej nasleduje ostrý tréning – streľba na asfaltové holuby v jednotlivých disciplínach, ktorými sú trap a double trap. Tak ako iné športy, aj streľba si vyžaduje náročnú fyzickú prípravu. Preto sa snažím skĺbiť aktivity ako fitko, MMA, tenis, plávanie a v neposlednom rade aj kardio formou bicyklovania a behu. 

Na čo myslí strelec pri mierení na terč na súťaži?
Osobne sa snažím nemyslieť na nič, mať čistú hlavu a byť maximálne koncentrovaný na streľbu. Pomáha to zrýchliť reakcie a absolútne sa sústrediť. 

Ako sa pripravuješ v deň preteku? Máš pred vstupom na štart nejaký rituál, zvyk?
Nepripravujem sa nijako špeciálne a nemám ani žiadne rituály. Nie som veľmi poverčivý a výkon strelca sa odráža najmä v príprave pred pretekom a v koncentrácii počas neho.

Kde sa ti strieľa najlepšie a prečo?
Naozaj skvelé na tomto športe je, že súťaže prebiehajú skoro po celom svete a človek tak má možnosť veľa vidieť. Najviac sa mi zatiaľ páčilo v Suhle v Nemecku a v Al Aine v Spojených arabských emirátoch. Bolo to asi kvôli prostrediu, ľuďom a technickej organizácii preteku. Proste mi to tam vyhovuje a veci tam dobre fungujú.

Aké sú tvoje ďalšie ciele a plány? Si už niekoľkonásobný majster Slovenska, patríš medzi európsku špičku vo svojej kategórii a dokážeš zostreliť 149 zo 150 letiacich terčov.
Stále tvrdo makám, aby som sa udržal medzi špičkou. Najbližšie by som chcel uspieť a umiestniť sa na dobrej pozícii na Majstrovstvách Európy v Slovinsku a na Majstrovstvách sveta v Taliansku. Obe súťaže sa budú konať tento rok. A v neposlednom rade chcem tiež spraviť všetko pre to, aby som získal miestenku na olympiádu v Riu.

Využívaš pri streľbe technológie? Ak áno, aké?
V celom mojom tréningovom procese je zastúpených niekoľko technológií. Či už programy na zostavovanie tréningov alebo programy určené na ich sumarizovanie a vyhodnocovanie. Na tréningoch využívam napríklad GoPro kameru, ktorá mi umožňuje zaznamenať, spätne analyzovať a vyhodnocovať každý jeden výstrel či celú streleckú prípravu.

Aké technologické hračky používaš v osobnom živote?
Som mladý človek a neodmysliteľnou súčasťou môjho života je IT. Či už notebook alebo smartfón s množstvom aplikácií od tých školských až po tie zábavné alebo iné technické vychytávky, ktoré využívam na zábavu, štúdium ale aj pri športovaní. Napríklad Fitness Tracker s meraním tepu počas behu. 

ZDROJ: tempest.sk

Najbližšie podujatia

Dátum Miesto Disciplína Súťaž Pozícia
22.04.2019 Trnava TRAP Memoriál J. Čavaru st. 2
07.10.2018 Belehrad TRAP Memoriál Šotra, Belehrad
23.09.2018 Trnava TRAP Majstrovstvá Slovenska
16.09.2018 Dunakiliti TRAP Grand Prix Dunakiliti III. kolo
14.09.2018 Changwon TRAP Majstrovstvá Sveta Changwon
02.09.2018 Trnava TRAP Veľká cena C. Orešanského
26.08.2018 Trnava TRAP Veľká cena ŠKP
12.08.2018 Leobersdorf TRAP Majstrovstvá Európy Leobersdorf
19.07.2018 Tuscon TRAP Svetový pohár Tuscon
08.07.2018 Zvolen TRAP Veľká cena Zvolena
24.06.2018 Sielnica TRAP Extraliga II. kolo
17.06.2018 Belehrad TRAP Grand Prix Perazzi Belehrad
15.06.2018 Mosta TRAP Svetový pohár Mosta
03.06.2018 Dunakiliti TRAP Grand Prix Dunakiliti II. kolo
21.05.2018 Leobersdorf TRAP Grand Prix Leobersdorf
13.05.2018 Brno TRAP Memoriál M. Bednaříka, Brno
06.05.2018 Trnava TRAP Grand Prix Slovakia
30.04.2018 Changwon TRAP Svetový pohár Changwon
29.04.2018 Dunakiliti TRAP Grand Prix Dunakiliti I. kolo
22.04.2018 Trnava TRAP Memoriál J. Čavaru, st. + Extraliga I. kolo
08.04.2018 Trnava TRAP Memoriál V. Vargu, st.

Sponzori

Tempest

Pro Fighters  Krieghoff
RDA

Facebook